Türkçe
Gamereactor
donanım

Arlo Essential Outdoor 2nd Generation

Arlo, neredeyse abonelik gerektiren daha ucuz bir kamera sunuyor, ancak daha pahalı alternatifleri baltalıyor.

Arlo, nispeten kullanımı kolay gözetim için başvurulacak bir şey haline geldi ve bunun iyi bir nedeni var. Elbette, parlak beyaz plastik kabuğa bakmak biraz sıkıcı hale geliyor, ancak yenilikçi, iyi işleyen bir yazılım platformu ve sağlam donanım sayesinde birçok kişi artık markaya aşina ve bazı rakiplerinden habersiz.

Arlo, oldukça pahalı olan Pro ve Ultra modellerine daha ucuz alternatifler sunarak defalarca daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalıştı ve bugün tam olarak bununla uğraşıyoruz.

Bu, Arlo ekosistemine, 2K video ve renkli Night Vision sorunsuz entegrasyon sunan bu daha bütçe dostu dış mekan kameralarının ikinci nesliEssential Outdoor Camera ve daha spesifik olarak ikinci nesildir. Ve dahası, kablosuzdurlar.

Arlo Essential Outdoor 2nd Generation

Yazma sırasında yerel fiyatları bulmak biraz zor olsa da, bir Ultra fiyatının yarısından biraz fazlasına üç Essential 2nd Gen kamera alabilirsiniz, bu nedenle ABD web sitesi üzerinden 189 doların biraz üzerinde 299 dolar. Bu oldukça çılgınca ve tavizler düşündüğünüz kadar büyük değil.

Bu bir reklamdır:

Her şeyden önce, Essential Outdoor 2nd Gen tamamen kablosuzdur ve Arlo, tek bir şarjla dört aylık pil ömrü vaat eder. Elbette bu, ayarladığınız aktivite bölgelerine ve kameranın ne sıklıkta aktif olarak odaklanması, kaydetmesi ve saklaması gerektiğine bağlı olduğundan, değişikliklerle ilgili bir gerçektir. Bununla birlikte, iki aylık pil ömrü hapşırılacak bir şey değil ve arada sırada şarj etmek gerçekten zor olmadığında, bunu bir kazanç olarak kabul edeceğiz. Ayrıca bir siren, bir mikrofon var, 2.4GHz WI-FI ile çalışıyor ancak Bluetooth ile kuruluyor ve bir Wall Mount ile birlikte geliyor.

Başka bir deyişle, burada herhangi bir özelliği kaçırmıyorsunuz, 2 yönlü ses için yerleşik bir hoparlör ve 6200K spot ışığı bile var. Lensin kendisi, 4 megapiksel ile 130 derecede çekim yapabilen 1/2.7" sensördür. 12x'e kadar dijital yakınlaştırmanın yanı sıra yerleşik PIR Motion Detection var, bu da bana sorarsanız daha pahalı Pros kadar işe yarıyor.

2K olan 2560x1440'a kadar kayıt yapabilirsiniz ve Night Vision 'ye geçerseniz renkli olarak sunulur, bu da genel netlik için harikalar yaratır. Genel olarak, bu sadece her turda bir kazanç.

Arlo Essential Outdoor 2nd Generation
Bu bir reklamdır:

Ve yine de değil, çünkü burada kurtulmak için birkaç uzlaşma var. Her şeyden önce, yerel depolama yoktur, bu nedenle kaydedilen her şeyin doğrudan buluta aktarılması gerekir. Bu, bir WI-FI ağının kenarında oturuyorsa sorunludur ve Arlo Secure aboneliğini hemen hemen gerekli kıldığı için daha da üzücüdür. Evet, küçük bir deneme sürümü alırsınız, ancak kliplerin bulutta gerçek olarak depolanmasını mümkün kılan Secure 'dir.

Ancak bu, bunun bir Arlo kamera için iyi bir anlaşma olmadığı anlamına gelmez ve zaten Secure varsa, Essential serisi o kadar iyidir ki, Pro ve Ultra serilerini kolayca atlayabilirsiniz.

08 Gamereactor Turkey
8 / 10
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor