Türkçe
Gamereactor
donanım

Beats Solo 4: Elma ağaçtan uzağa mı düşüyor?

Apple, iPad'in ortasında mükemmel ses kalitesine ve pil ömrüne sahip yeni Beats kulaklıkları piyasaya sürdü. Ama bu fiyata değer mi?

Kulaklığım açıkken kapalıyken olduğundan daha fazla zaman geçirenlerdenim. Benim durumumda, her şey Beats Fit Pro sayesinde başladı. Onlar bir hediyeydi ve onları ilk denediğimde yaygaraya değmez gibi görünüyorlardı. Ancak yavaş yavaş beni ele geçirdiler ve vazgeçilmez bir şey haline gelmeleri uzun sürmedi.

Sabah işe gitmek için otobüse bindiğinizi hayal edin. Yağmur yağıyor ve otobüs ağzına kadar tıklım tıklım dolu. Sürekli bir koşuşturma var. Böylece Beats'inizi çıkarıp en sevdiğiniz şarkıyı açıyorsunuz ve bir anda başka bir dünyadasınız. Sadece bir düğmeye basarak, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olursunuz (varsa), diğer birçok kulaklıkla imkansız veya o kadar iyi olmayan bir şey. Şimdi, durmadan durağa geçmek hoş ya da en azından tolere edilebilir bir şey haline geliyor.

Beats Solo 4

Kulağa çok uzak gelebilir ve sabahları dinlediğiniz müzik ve onu nasıl dinlediğiniz kadar önemsiz bir şeyin gününüzü etkileyemeyeceğini düşünebilirsiniz. Ama size öyle olduğunu söylemeliyim ya da en azından ben öyle düşünüyorum. Bu küçük detayların tüm farkı yarattığına inanıyorum. Ve size söyleyeyim, Beats tamamen bu küçük ayrıntılarla ilgili. Kulaklıklarından bazıları şunlardır: Beats Solo 3, Beats Flex, Powerbeats Pro, Beats Studio Buds ve yükseltilmiş sürümleri (Beats Studio Buds +), Beats Fit Pro, Beats Studio 3 ve Beats Studio Pro.

İşte bugün, Beats ailesinin en son üyesiyle karşınızdayız: Beats Solo 4, sadece birkaç gün önce 2 Mayıs'ta raflara çıktı, fiyatı 199.95 £ / 229.95 €. Ama... Bu Beats'i öncekilerden ayıran nedir? Buna değer mi?

Bu bir reklamdır:
Beats Solo 4

Beats'in en ikonik modellerinden birine yeni bir soluk getirenBeats Solo 4, klasik özünü korurken çeşitli yönlerden önemli iyileştirmeler getiriyor. Beats Solo 4 ile ilgili iki şeyi vurgulamam gerekseydi, bunlar ses ve pil ömrü olurdu. Özel olarak tasarlanmış 40 mm sürücülere sahip bu kulaklıklar, gecikmeyi ve bozulmayı en aza indirerek canlı ve net ses kalitesi sunar. Ek olarak, dinamik kafa izleme özelliğine sahip uzamsal ses, sürükleyici bir dinleme deneyimi yaratarak kendinizi müzikle çevrili hissetmenizi sağlar. Neredeyse etrafınızda aynı anda 64 konuşmacı varmış gibi! Pil ömrü etkileyici, 50 saate kadar sürüyor ve Hızlı Yakıt hızlı şarjı, sadece 10 dakikalık şarjla ekstra 5 saat sağlıyor. Ve en iyi kısım? Hala 3,5 mm'lik bir jaka sahiptirler, böylece piliniz bittiğinde bile kayıpsız sesin keyfini çıkarabilirsiniz.

Beats Solo 4, ana markalarına rağmen hem Apple hem de Android cihazlarla uyumludur. Bluetooth 5.3 Sınıf 1 bağlantısı, istikrarlı, yüksek kaliteli bir bağlantı sağlarken, Find My uygulamasıyla entegrasyon ve tek dokunuşla eşleştirme, onları günlük kullanım için uygun hale getirir.

Beats Solo 4 'nin tasarımı, modern bir dokunuşla öncekilerle aynı kumaştan kesilmiştir. Yeni UltraPlush kulak yastıkları ve esnek kavrama kafa bandı, uzun kullanım seanslarına olanak tanıyarak olağanüstü konfor sunar. Ek olarak, çelik menteşeler kolay katlanmaya izin verir ve daha fazla taşınabilirlik için bir seyahat çantası ile birlikte gelir. Şu anda fotoğraflarda görüldüğü gibi siyah, mavi ve pembe renklerde mevcuttur, ancak zamanla daha fazla renk eklenmesi muhtemeldir.

Bu bir reklamdır:
Beats Solo 4

Ve işte dezavantajı geliyor: sahip olmaları durumunda. Beats Solo 4, tıpkı selefleri Solo 3 gibi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip değildir, bu da çok gürültülü ortamlarda bir dezavantaj olabilir. ANC özelliğine sahip diğer Beats modellerine alışmış insanlardan biriyseniz, bu bir sorun teşkil edebilir. Ve perakende fiyatını göz önünde bulundurarak, özellikle Beats'te yeniyseniz, bunu dahil etmeleri gerektiğini düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, kulaklara tam oturdukları için bir miktar pasif gürültü engelleme sağlarlar, ancak Beats Studio Pro gibi bu özelliğe sahip diğer modellerle aynı seviyeyi beklemeyin. Ek olarak, bu sıkı oturuş nedeniyle, daha büyük kafa boyutlarına sahip kullanıcılar onları çok fazla baskı uygularken bulabilirler.

Bilmeniz gereken tek şey bu: Beats Solo 4 'yi ses ve pil ömründe gözle görülür iyileştirmelerle bir klasik için yeni bir soluk olarak görüyorum. Gürültü engellemeden vazgeçmekten çekinmeyen biriyseniz ve kulaklıkları ev gibi daha sessiz ortamlarda veya huzurlu dış mekanlarda kullanmayı planlıyorsanız, iyi ses kalitesi ve pil dayanıklılığı sayesinde mükemmel bir seçim olabilir. Bununla birlikte, benim gibi, sabah otobüsü koşuşturması gibi durumlardan kaçınmak için aktif gürültü engelleme için pil ömründen biraz fedakarlık etmeyi tercih eden kişilerden biriyseniz, belki de diğer seçenekleri veya markaları keşfetmek daha iyidir.

07 Gamereactor Turkey
7 / 10
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor