Türkçe
Gamereactor
rehber
Dragon's Dogma 2

Dragon's Dogma 2 Yeni Başlayanlar İçin Rehber

Capcom'un devasa macerası biraz hantal görünebilir, ancak neyse ki saatlerce süren inceleme hazırlığımız sizi biraz baş ağrısından kurtaracak.

HQ

İlk Arisen 2012'de geldiği için bu ilk Dragon's Dogma olmayabilir. Zor ya da şeytani derecede karmaşık bir başlık olduğundan değil, ancak incelemede tartıştığımız gibi, hikayenin amacının ve dünyasının nasıl çevrildiğini anlamak her zaman oyuncuya gelmiyor. Dragon's Dogma 2, üzerinde çok zaman harcayacağınız çok sayıda sağlık çubuğuna sahip bir canavardır, ancak umarım bu ipuçları, püf noktaları ve bazı iyi niyetli tavsiyeler kılavuzuyla, bir hedef ile diğeri arasındaki bu süreleri kısaltabiliriz.

Sonunda, çoğu zaman olduğu gibi, ejderha ile yalnız kalacaksınız (peki, siz ve güvenilir Pawns ) ama ondan önce onun dünyasında ciddi bir kıçı tekmelemeniz, bin kaynak toplamanız, düzinelerce mağarayı keşfetmeniz ve binlerce altın para toplamanız (ve kaybetmemeniz) gerekecek. Ayrıca kamp yapacak bir yer bulamasanız ve hiçliğin ortasında olsanız bile gece nasıl hayatta kalacağınızı da öğreteceğiz. Bize daha sonra teşekkür edeceksiniz.

Son olarak, bu ipuçlarının yalnızca tek bir oyuna dayandığını ve bu nedenle (yalnızca bir kaydetme yuvası olduğunu akılda tutarak) bunun her zaman ilerlemenin tek yolu olduğunu doğrulayamayacağımızı unutmayın. İlerlemenin daha hızlı bir yolunu keşfederseniz, yorumlarda bize bildirin!

Dragon's Dogma 2
Bu bir reklamdır:

Uzmanlaşma zaferin anahtarıdır

Karakteriniz ve Dragon's Dogma 2 içindeki Pawns için en iyi çözümlerden biri, Vocation (sınıf) öğesini istediğiniz sıklıkta değiştirebilmenizdir. Tek yapmanız gereken Vocation Guild adresine gitmek ve yeni bir eğitimde eğitime başlamak için küçük bir miktar Vocation Points (VP) ödemek. Bununla birlikte, her Vocation 'nin karakter için farklı pasif ve aktif becerilere ve geçmişlere sahip olduğunu ve bunların kilidini açmak ve yükseltmek için puan harcamanız gerekeceğini, bu nedenle seçici olmanız gerekeceğini unutmayın. Dört normal beceri seçmek ve bunları maksimuma yükseltmek, yarı ilerleme ile yedi beceriye sahip olmamaktan daha değerlidir.

Son olarak, hem Vermund hem de Battahl'da her Vocation için ustalık becerileri sunan belirli kişiler olduğunu bilmelisiniz. Bu saldırılar genellikle oyundaki en iyisidir ve onları elde etmek için belirli bir testi veya görevi geçmeniz gerekir.

Ek olarak, her sınıfın benzersiz ekipmanı ve silahları vardır, bu nedenle bunları karşılayacak kadar altına ihtiyacınız olacak ve bunları yükseltmek için bir zırhçıya ödeme yapmanız gerekecek, bu da...

Mümkün olduğu kadar çok malzeme toplama ve saklama fırsatını yakalayın.

Tüm ürünler tüccarlara ve zanaatkarlara satılabilse de, deneyimlerimiz, modası geçmiş ekipman dışında, herhangi bir şey satmanın ne gerekli ne de tavsiye edildiğini göstermiştir. Altın bol bir kaynak değildir (en azından maceranın çoğu için) ve ekipman parçaları oldukça pahalıdır.

Bu bir reklamdır:

Ek olarak, sağlık ve enerjiyi artıran veya değişen durumları iyileştiren sarf malzemeleri ve iksirler oluşturmak için bunları birleştirdiğinizde malzemeler çok daha kullanışlıdır. Yatıştırıcı iksirler asla yetersiz değildir ve aynı şey, aynı etkilere sahip eşyalar olan çeşitli Roborantlar için de geçerlidir.

Dragon's Dogma 2

Mümkün olduğunda, ekipmanınızı yükseltin!

Üç tür silah ve ekipman geliştirme işçiliği vardır: Biri Vermund'da, biri Batthal'da ve biri de Dragonforged olarak bilinen kişi tarafından. Bu tekniklerin her biri, hem fiziksel hem de büyülü saldırı ve savunmayı farklı bir oranda artırır ve yükseltilmiş donanımın ağırlığını etkiler (örneğin, Vermund'daki yükseltilmiş donanımın ağırlığı daha hafiftir, ancak yükseltme Battahl'dakinden daha azdır).

Dragonfoged, Cove Sanctuary 'deki meskeninde ejderha kristalleri kullanarak en güçlü yükseltmeleri aşıladığı için ayrı bir durumdur. Ejderha kristalleri, taşlaşmış ejderha kanından yapıldıkları için vahşi doğada çok nadirdir, bu yüzden daha fazlasını elde etmek için ya bir ejderhanın geçtiği bölgeleri ziyaret etmelisiniz... ya da bir ejderhayı öldür. Ejderhalar (bizi Arisen 'ye dönüştüren ejderhadan daha küçük) hala oyundaki en zorlu düşmanlardır, bu yüzden önceden iyi hazırlandığınızdan, en iyi ekipmanınızı, büyülerinizi ve yedek cephanenizi getirdiğinizden emin olun ve mümkünse önceden bir şenlik ateşinde duraklayın.

Geceleri veya savaştan önce kamp kurun.

Dragon's Dogma 2 üzerinden yolculuk tehlikelerle dolu uzun bir yoldur. Sürekli savaşlar olacak, hızlı seyahat mümkün değil (bunun için gerçekten önemli kaynaklar harcamadığınız sürece) ve bir handa, evde (bundan sonra bahsedeceğiz) veya bir kampta uyumadığınız sürece her dövüşte maksimum sağlığınız azalır.

Şehirlerdeki binalar en rahat binalar olsa da, canavarlar tarafından saldırıya uğrama şansı olmasa da (ve eldeki envanter deposuyla), görev veya gece sizi açıkta kamp kurmaya ve sabahı beklemeye zorluyor olabilir. Bu durumlarda, yanan bir kamp ateşi aramak (saldıkları duman bulutundan nerede olduklarını ayırt etmek kolaydır) ve bir Kamp Kiti kullanarak orada dinlenmek en iyisidir. Yakınlarda canavarlar varsa, dinlenmeniz kesintiye uğrayacak ve kampınızı yok edebilirler, bu da bir sorun olacaktır (size başka bir tane satması için bir tüccar bulmanız gerekir). Kamp kitleri çeşitli kalite ve ağırlıklarda gelir. Yeterince iyi bir tane alırsanız, canavarlar size saldırmaz.

Kamp yapmak aynı zamanda yemek pişirmenin tek yoludur ve bu nedenle biftek dilimleri yemenin sunduğu saldırı, savunma ve enerji desteğini elde edin (ve yemek pişirme sahnesine dikkat edin, çünkü bu bir video oyununda görebileceğiniz en gevrek ettir). Bu nedenle, üzerinizdeki herhangi bir hayvan veya canavar etini pişirmek her zaman iyidir - eve gitmek için ihtiyaç duyacağınız ekstra savaş desteğini alacaksınız.

Dragon's Dogma 2Dragon's Dogma 2

"Bu piyon çok faydalı oldu, ama artık bir değişiklik zamanı".

Pawns tüm oyunun bel kemiğidir. Kişisel Pawn 'nizi her zaman yanınıza alsanız da, diğer ikisi macera boyunca değiştirmeniz gereken geçici yoldaşlar olacaktır. İdeal olarak, her şeyi üstlenebilmek için farklı mesleklerden oluşan dengeli bir ekip kurmalısınız, ancak ilerledikçe yapılandırmanın değiştirilmesi gerekir. Bunun nedeni, "ödünç alınan" piyonların seviye atlamaması veya yeni beceriler öğrenmemesidir, bu nedenle her zaman sizin seviyenizle sınırlı olacaktır. Bu yüzden yarık taşlarını ziyaret etmek veya yol boyunca karşılaştığınız gezgin Pawns ile konuşmak önemlidir.

Pawns de yararlıdır çünkü mini haritada işaretlenen alan içindeki belirli görev hedefini bulmanıza yardımcı olurlar. Bazen, hiçbir fikri olmayan güçlü bir seviyedense, nereye gitmeniz gerektiğini bilen daha düşük bir seviye Pawn istemek daha da iyidir. Sonunda bu bir zaman tasarrufu olacak ve her zaman en çok beğendiklerinizi yer imlerine ekleyebilir ve ilgili Arisen oyuncularıyla seviye atladıklarında onları yeniden çağırabilirsiniz.

Bonus: İyi giyinmek, tekme ve baltadan daha fazla kapı açar

Bazen kaba kuvvet tek başına görev hedefini gerçekleştirmek için yeterli olmayabilir. Arisen 'nin, NPC'lerin düşmanca davranabileceği ve sizi hızla bitirebileceği, yoğun bir şekilde korunan alanlara sızmak zorunda kalacağı zamanlar vardır. Vernworth Castle gördüğünüz ilk yer olacak ve bahçelerinde ve iç koridorlarında dikkat çekmemek için bir asilzade gibi giyinmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, saray kıyafetlerini ve tozluklarını almanız gerekir.

Dragon's Dogma 2 'de saray kıyafeti nasıl elde edilir

En doğrudan yol, bu öğeyi Vermund'un pazarındaki bir tüccardan 800G karşılığında satın almanız ve Sven adlı bir kişiye teslim etmeniz gereken "Süslü Kutu" görevini tamamlamaktır. Aynı meydanda birkaç gün sonra sizi çağıracak (bir bankta oturarak birkaç kez bekleyebilirsiniz) ve onunla tekrar karşılaştığınızda size kıyafeti verecek. Bununla birlikte, artık kale alanında özgürce hareket edebilir ve kraliçenin resepsiyonuna katılabilirsiniz.

Diğer yol ise doğrudan kaleye girip muhafızlardan kaçınmaktır ve odaların bulunduğu birinci kata çıktığınızda, odalardan birinde tam kıyafetli bir sandık bulacaksınız. Donatın (görünürde silah yok) ve sonuç aynı olacaktır.

Dragon's Dogma 2Dragon's Dogma 2

İlgili metinler

0
Dragon's Dogma 2 Score

Dragon's Dogma 2

INCELEME. Yazan: Alberto Garrido

O kadar büyük bir dünyada destansı bir macera ki, onu iyice haritalamak haftalar alacak. Peki Capcom'un devasa çalışması göründüğü kadar iyi sonuçlandı mı?Sonraki içerik yükleniyor