Türkçe
Gamereactor
rehber
Hades II

Hades II: Hekate Nasıl Yenilir

Tıpkı ilk oyundaki Megaera gibi, bu ilk patron da birçok oyuncuyu filtreleyebilir.

HQ

***UYARI: BU YAZI Hades II *** IÇIN SPOILER IÇERMEKTEDIR.

Hades II başa çıkması zor düşmanlarla doludur. Yas Tarlaları'nda karşılaştığınız hiç bitmeyen yumruk atan adamlardan, yüzünüze çığlık atan kanlı ağlayan düşmanlara kadar, sizi Tartarus ve Chronos'a ulaşmaktan alıkoyan pek çok sıkıntı var.

Yolculuğunuzdaki ilk büyük sınav, Melinoë'nin öğretmeni ve Müdire Hekate'den başkası değil. Titan kolay lokma değil ve oyunda Chronos'u yenme şansın olduğunu kanıtlamak için burada.

HQ
Bu bir reklamdır:

Karşılaşacağınız patronların ilki ve en az zoru olsa da, Hekate, kendisinden önceki Megaera gibi, özellikle Melinoë'nin potansiyelini yükseltmeyi başarmadan önce oldukça mücadele edebilir. Yani, onu yenmekte zorlanıyorsanız, işte bunu nasıl yapabileceğinize dair hızlı kılavuzumuz.

Şimdi, Hekate'nin ne yazık ki sadece bir kapatma düğmesi yok ve bu yüzden onu her zaman yenmenin kesin bir yolu yok. Ama neyse ki bu, kafasını istediğiniz şekilde tekmelemeniz için kapıyı açık bırakıyor. İlk olarak, hazırlık onu yenmek için en iyi seçeneğinizdir ve hazırlanmanın en iyi yolu kampınızdaki bazı yükseltmelere yatırım yapmaktır. Külleri kullanarak kendinize bir Ölüme Meydan Okuma elde etmek (veya Schelemeus'tan Şanslı Diş'i kapmak), Hekate'nin hareket setini öğrenirken daha fazla hata yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, Odysseus'tan gelen Mafsal Kemikleri (ona bir Nektar hediye ederek elde edersiniz), Hekate'nin HP'sinin bir kısmını kazımanıza ve saldırılarından daha az hasar almanıza izin verecektir.

Hekate'nin saldırılarından bahsetmişken, onlarla ne aradığınızı biliyorsanız, onları daha kolay atlatabilirsiniz. Hekate, dövüşe her zaman ateş çemberiyle başlar, bu çember içine girip dışarı çıkabilir ve hareketsizken kolay hasar vermesine izin verir. Ardından, kollarını geri çekmesine dikkat etmek isteyeceksiniz. Değneklerini sallamadan ve yolunuza ateş yayları fırlatmadan önce bir an olacak, ancak modeli yanıp sönerken kaçarsanız, hasarı kaçırabilir ve sizi takip etmesini önleyebilirsiniz. Durulayın ve onu ikinci aşamasına getirene kadar tekrarlayın.

Hades II
Bu bir reklamdır:

Herhangi bir noktada Hekate kendisinin üç versiyonuna bölünürse, en iyi seçeneğiniz arenanın sol üst köşesine koşmaktır, çünkü saldırılarının size ulaşamayacağı yer burasıdır. Bu nokta güvenli değilse, karşı köşeye gidin. Hangi Hekate'nin gerçek olduğunu bulmaya çalışabilirsiniz, ancak bu zor olabilir ve bu nedenle en risksiz seçenek için en iyi seçeneğiniz uzak durmaktır.

Hekate, ikinci aşamaya geçişte cadılarını çağırdığında, yapabileceğiniz en iyi şey hareket halinde kalmaktır. Bir köşeden ona göz kırparak güvende olduğunuzu düşünseniz bile, ayaklarınızın üzerinde durmak ve sürekli hareket etmek, yolunuza çıkan mermiler için kolay bir hedef olmayacağınız anlamına gelir. Bu dövüşte kolay bir hedef olmak isteyeceğiniz tek bir nokta var, o da Hekate'nin üçüncü aşamasına geçişte. Burada, ne yaparsanız yapın sizi takip eden ve sizi bir koyuna dönüştüren bir küre gönderecek. Yazma sırasında, en iyi tavsiyemiz olmasına izin vermektir. Erkenden bir koyuna dönüşürseniz, Hekate'nin cadı arkadaşları siz polimorf olduktan birkaç dakika sonra ortaya çıktığından, umutsuzca etrafta dolaşmak için daha az zamanınız olacağı anlamına gelir.

Bundan sonra, yine durulayın ve AoE saldırılarından elinizden geldiğince kaçarak tekrarlayın, aynı zamanda üçe bölünmediğinde Hekate'ye yakın durun. Baskıyı yüksek tutarsanız, onu kısa sürede indirirsiniz. Üçüncü aşama hakkında dikkat edilmesi gereken bir nokta, Hekate'nin sizi şaşırtmak için ara sıra arkanıza ışınlanacağıdır, ancak onun ortaya çıktığını görene kadar çizginizi tutun ve sonra onun arkasına geçin ve iyi olacaksınız.

Hekate'yi nasıl yendin?

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor