Türkçe
Gamereactor
rehber
Hades II

Hades II Kullanmaya Başlamak için Başlangıç İpuçları

İşte Zamana karşı savaşınızı biraz daha kolaylaştırmanın birkaç yolu.

HQ

Hades II çıktı! Erken Erişim'de çıktı, ancak zaten ilk oyundan daha fazla içeriğe sahip olduğu düşünülürse, birçok hayranın şimdiden takılıp kaldığı bir deneyim. İster uzun süredir deneyimli olun, ister Supergiant'ın devam oyununda derinlere atlıyor olun, başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucumuz ve püf noktamız var.

1. Melinoë'den En İyi Şekilde Yararlanın

Eski tarz bir Hades oyuncusuysanız, muhtemelen ilk oyunda yaptığınız gibi bir saldırı ve atılma modeline düşeceksiniz, ancak Melinoë'nin farklı yeteneklerinin kullanımlarını öğrenmek için bir dakikanızı ayırmazsanız, kendinizi biraz güçsüz hissedebilirsiniz.

En büyük değişiklik, her konumdan sonra yenilenecek olan Magick havuzunuzdur, bu nedenle otomatik olarak yenileyemeseniz bile, savaşın biraz daha sorunsuz ilerlemesini sağlamak için yüklü yeteneklerinizi spam yaptığınızdan emin olun. Özellikle Oyuncu Kadrosu unutulmamalı. İlk oyundan farklı olarak, bir tanrının lütfu tarafından güçlendirilmese bile bir kullanımı vardır. Suçlanmış olsun ya da olmasın, düşmanları tuzağa düşürebilmek üzerinizdeki baskıyı hafifletebilir, bu yüzden kullandığınızdan emin olun.

Bu bir reklamdır:

2. Hatıralar, Hatıralarınızı Alın

Birkaç koşudan sonra, romantik olsun ya da olmasın, onlarla ilişkinizi ilerletmek için Crossroads'daki kampta tanrılara ve müttefiklerinize verilebilecek bir sarf malzemesi olan Nektar'a erişebileceksiniz. Oyunun başlarında, mümkün olduğu kadar çok Nektar almanızı ve gerçekten sevmeseniz bile, mümkün olan her karaktere sadece bir tane hediye etmenizi öneririz.

Bunun nedeni, birine ilk kez Nektar hediye ettiğinizde, bu iyiliğe bir Hatıra ile karşılık vermesidir. Bunlar, koşularınızda yanınıza alabileceğiniz ve güçlü güçlendirmeler sağlayan özel öğelerdir. Başlamak için iyi olanlar, Odysseus, Hekate ve Schelemeus'tan aldığınız Mafsal Kemikleri, Hekate'nin Çarkı ve Şanslı Diş'tir.

HQ
Bu bir reklamdır:

3. Ay Işığı Baltasını mümkün olan en kısa sürede ele geçirin

Bu, genel bir oyun ipucundan ziyade mümkün olduğunca hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız doğrudan bir tavsiyedir. Ay Işığı Baltası'nın kilidini açmak için çok miktarda Gümüş gerekir, ancak bir kez sahip olduğunuzda, yeterince hızlı bir şekilde kendini amorti eder. Biraz yavaşsa yüksek hasar ve şimdiye kadar piyasaya sürülen silahların herhangi birindeki tek blok mekaniği, Moonlight Axe'i yeni oyuncular için olmazsa olmaz kılıyor.

İlk oyundaki kalkan gibi, Moonlight Axe ve bloğu da cezalandırılmadan hata yapmanıza izin verir. Blok, Zagreus'un kalkanı kadar güçlü değil, ancak oyundaki dövüşlerin çoğunda bir cankurtaran olabilir ve kendi mitolojik eğitim tekerlekleriniz gibi savaşla başa çıkmanıza izin verir. Bazı saflar bunun sesinden hoşlanmayabilir, ancak çoğumuz için, kafanızı tekrar tekrar duvara çarpıyormuş gibi hissetmeden kendinizi oyuna sokmanıza izin verir.

4. Ruh Üzerinde Küller

Hades II 'de, Melinoë'yi ve Chronos'a ulaşma şansınızı geliştirmek için son derece hayati olan iki kaynak var. Ashes, aslında ekstra sağlık, çok önemli Death Defiances ve diğer yükseltmeler gibi yükseltmeler sağlayan Arcana Kartlarını etkinleştirmenize olanak tanır. Psyche, Kavramanızı geliştirir, bu da aynı anda daha fazla kartı etkinleştirebileceğiniz anlamına gelir, ancak bu yalnızca ilk etapta etkinleştirilecek kartlara sahip olduğunuzda gerçekten yararlıdır. Bu nedenle, Yeraltı Dünyasına adım atarken hangi yükseltmeleri sevdiğinizi ve hangilerine en çok değer verdiğinizi görebilmeniz için önce Psyche'den daha fazla Kül toplamanın en iyisi olduğuna inanıyoruz.

HQ

5. Paranızı Harcayın

Hades'te olduğu gibi, Charon da dükkanı aracılığıyla ekstra Lütuflara, Daedalus Çekiçlerine, sağlığa ve daha fazlasına erişmenizi sağladığı için tartışmasız tüm oyundaki en önemli NPC'dir. Bir patron dövüşünden önce hoşunuza giden bir şey görmediğinizde paranızı biriktirmek isteyebilirsiniz, bunun yerine yine de o parayı harcamanızı öneririz. Bir Pom alın, fazladan Magick alın, o parayı harcayın, çünkü kendinize bir Charon Kredi Kartı alabilirsiniz. Resmi olarak böyle adlandırılmıyorlar, ancak bu kartlar kampınıza ekstra Ruh, Kül ve pahalı Kader Kumaşları almak için kullanılabilir, bu da uzun vadede faydalı olacaktır.

6. Bırakın Ay Size Rehberlik Etsin

Hades II 'de tanışacağınız yeni tanrılardan biri Selene'dir ve önceki oyundan Çağrı yeteneğini elde etmenin tek yolu olarak etkili bir şekilde hareket eder. Klavyenizdeki F tuşuna basarak, Selene ile ilk tanıştığınızda seçtiğiniz bir yeteneğe erişebileceksiniz. Bu yetenekler koşularınızda hayati önem taşıyabilir ve başlamak için harika bir yetenek Kabus Formu'dur. Verdiği hasar ve size sağladığı geçirimsizlik kabiliyeti için çok düşük bir Magick maliyetine sahiptir. Selene'in tüm yetenekleri Magick'inizi tüketecektir, ancak onları oyundaki en güçlü yeteneklerden biri haline getirebilecek kendi yükseltme ağaçlarına sahip olduklarını düşünürsek, buna değer ve hatta bir dövüşte birden fazla kez kullanabileceğinizden emin olmak için birkaç ekstra Magick şişesi almaya değer.

Hades II

7. Daedalus Her Şeyden Önce Çekiçler

Bir Daedalus Çekicini potansiyel bir nimet olarak görüyorsanız, bunun için gidin. İpucu bu, gerçekten bu kadar basit. Daedalus Çekiçleri, daha güçlü temel saldırılar, farklı özel türler veya oynama şeklinizi tamamen değiştiren yeni bir yetenek olsun, silahınıza bir güçlendirme verir. Ne sunarlarsa sunsunlar, bu çekiçler yapılarınızın çoğunun bel kemiğidir ve zorlu bir tanrısız koşu için her zaman faydalı olabilir.

8. Zaman Ayırın Dövüş Zamanı

Chronos kurnaz yaşlı bir, yani öyle ve ilk koşunuzda onu alt etmezseniz endişelenmenize gerek yok. İlk koşunuzda ilk patronu yenmenize bile gerek yok çünkü tahmin edin ne oldu? Gerçekten yapman gerekmiyor. Hades II 'de ilerledikçe doğal olarak güçleneceksiniz, ancak Chronos'u ne zaman yenmeniz gerektiğine dair bir zaman sınırı yok. İster 10 ister 100 koşu sürsün, yola çıktığınız her gece hikayeyi ve Yeraltı Dünyası'na giden yolu parçalamanıza izin vermelidir. Bazen tanrısal bir yapıyla karşılaşacaksınız ve diğer zamanlarda RNG tanrıları sizin tarafınızda olmayacak. Bu oyunlardan sadece biri. Eğlendiğiniz sürece, her seferinde daha iyisini yapmak için baskı hissetmeyin. Kilidini açacak bir sürü şey var ve bunların kilidini açmak zaman alacak, bu yüzden eğlenmeye devam edin ve her ölümün bir ders olmasına izin verin.

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor