Türkçe
Gamereactor
film incelemeleri
The Watchers

İzlenenler

Ishana Shyamalan, izlemesi neredeyse imkansız olan bir film yapmış.

HQ
HQ

Doğaüstü bir kenarı, okült bir bükülmesi, sahnenin kenarının hemen ötesinde gizlenen açıklanamaz olanı olan korku filmlerinden hoşlanıyor olun ya da olmayın, M. Night Shyamalan'ın kızı Ishana'nın ilk yönetmenlik ve senaristlik denemesi olan The Watched 'nin öncülü, sadece görsel, yapay olarak tanımlanmış bir açıdan da olsa oldukça sağlam.

Beş yabancı, karanlık, bulanık bir ormanda beton bir binada duruyor ve kendilerini ayna gibi görünen dev bir cam duvara sunuyorlar. Sadece kendilerini ve birbirlerini görebilirler, ancak camın dışarıdan tamamen şeffaf olduğunu bilirler. Ve diğer tarafta misafirler var, ölümlü, kötü niyetli, esrarengiz misafirler, bu insanların kendilerini tanıtmalarını, hatta onları taklit etmelerini bekleyen.

The Watchers
Bu bir reklamdır:

Bu, The Watched 'nin ana fikridir ve Ishana Shyamalan'ın hafif derecede ürkütücü filminde (tüm yanlış nedenlerle) gerçekten işe yarayan çok, çok az anda, dikkatinizi çeken ve bırakmayı reddeden bu senaryodur.

Ancak bu senaryo fragmanın oldukça bir kısmını kaplasa da, filmin çok hızlı, çok açık ve çok etkisiz bir şekilde kendi "kim", "ne" ve "neden" mitolojisini gereksiz yere genişletmeye çalışan, içsel gizeminin öncülünü "The Happening" diyebileceğiniz kadar hızlı bir şekilde boşaltan, azalan küçük bir parçası.

Yatağın altındaki canavar bir intikamla ortaya çıkıyor, oyunun kuralları tekrar tekrar açıklanıyor ve en hafif tabirle, her zaman hesaba katılması gereken bir güç olan Dakota Fanning'den bile dengesiz performanslarla teslim ediliyor. Ancak sıkıcı anlatım ağırlıklı diyaloglar, düz sahneler ve merkezi oyuncu kadrosunu oluşturan birkaç kişi arasındaki kimya eksikliği kapıyı sert ve amansız bir şekilde çaldığında aşılmaz zorluklarla karşı karşıyadır.

The Watchers
Bu bir reklamdır:

Müzikten set tasarımına kadar (yine, yaratıcı bir şekilde kontrast ve renkle oynayan oldukça güzel açılış çekimleri dışında), performanslardan ilerleme hızına kadarThe Watched hiçbir şey gerçekten işe yaramıyor. The Watched hem çok uzun hem de çok kısa, hem aşırı pozlama hem de az pozlama yapıyor ve kesinlikle hiçbir noktada korkutucu değil.

M. Night Shyamalan'ın birden fazla iyi film yaptığına inanıyorum, ancak Ishana burada oldukça kötü bir başlangıç yapıyor. Tavsiye etmek zor.

02 Gamereactor Turkey
2 / 10
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinler

İzlenenler

İzlenenler

FILM INCELEMESI. Yazan: Magnus Groth-Andersen

Ishana Shyamalan, izlemesi neredeyse imkansız olan bir film yapmış.Sonraki içerik yükleniyor