Türkçe
Gamereactor
donanım

JBL Live Beam 3

JBL, 2024 için üç yeni kulak içi modelle geri döndü ve birincisi, Gamereactor'de şimdiye kadar test ettiğimiz 200 £ altındaki en iyi kulaklıklar...

JBL birkaç yıldır bence dünyanın en uygun fiyatlı kulak içi kulaklıklarını birkaç farklı modelle sunuyor. Bir yılı aşkın bir süredir, fiyat denkleme dahil edildiğinde tüm kategorilerde mutlak en iyi satın alma olan 2 £ karşılığında JBL Live Pro 99.99 oldu - ve şimdi JBL Harman yeni bir 2024 kulaklık serisiyle geri döndüğüne göre, elbette onları test tezgahına koymanın zamanı geldi.

Birincisi, Live Pro 2 veya Tour Pro 2 gibi tasarlanmış, artık ikonik Airpods gövdesi ile tasarlanmış, bu durumda arama sesi ve kulaklıkların aktif gürültü engelleme için mikrofonları barındıran JBL Live Beam 3. Kulaklıkların kendisi bir tür mat kauçuk yüzeyle kaplıyken, gövde bir krom kasa ile kaplıdır ve birlikte verilen şarj kutusundan çıkardığımda pahalı görünüyor ve hissediyorlar. Tour Pro 2'de olduğu gibi, kulaklıkları şarj eden kılıf iki inçlik (küçük?) Hangi EQ ayarını kullanmak istediğinizi, hangi diski, şarkıyı ve sanatçıyı dinlemek istediğinizi ve ayrıca ses seviyesini ayarlamanıza, aramaları yanıtlamanıza ve şeffaflık modunu etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza olanak tanıyan OLED ekran. Tour Pro 2'ye gelince, bu ekranı bir hile olarak nitelendirdim, ancak kulaklıkları bir yıl kullandıktan sonra ve JBL'nin ekranın kendisini, dokunma işlevini iyileştirdiği ve doğrudan şarj kutusunda yapılabilecek ayar sayısını artırdığı göz önüne alındığında, fikrimi değiştirmeye hazırım.

JBL Live Beam 3

Kulak içi kulaklıkları neredeyse sadece spor salonunda kullanıyorum ve telefonumu şort cebimde taşımak zorunda kalmıyorum ve bunun yerine 82 gram ağırlığındaki açıkça daha hafif, açıkça daha küçük, açıkça daha esnek küçük kılıfı yanımda taşıyabilmek - kafatasındaki kulaklıkları kontrol edebilmek için - pürüzsüz ve mantıklı. Dahili küçük ekranın mükemmel pil ömrünü etkilememesi, işlevin kendisini her zamankinden daha kolay sevmesini sağlıyor. Aktif gürültü engelleme etkinleştirildiğinde, bu kulaklıklarda her şarj, kutuda 32 saat olmak üzere on saat sürer ve ANC olmadan kullanırsanız, kutuda 12-36 saat pil ömrü ile şarj başına 37 saat dayanır. Bu, Jabra'nın en iyi modelleriyle birlikte tüm ürün segmentinde en iyisi olan referans sınıfıdır.

JBL Live Beam 3
Bu bir reklamdır:

Live Beam 3, on milimetre büyüklüğünde büyük sürücülere ev sahipliği yapıyor ve bu, Technics AZ80 ve Jabra Elite 10'da olduğu gibi, kullanılan veya daha büyük sürücüler aracılığıyla doğal derinlikten ayırt edilebilen bas güçlendirme miktarının minimum olduğu anlamına geliyor. Bunun yerine, burada çok doğal bir alt uç var, asla gergin veya güçlendirilmiş ses çıkarmıyor, ancak bu fiyat aralığındaki çok az kulaklığın rekabet etmeyi hayal edebileceği şekilde havadar ve hızlı. Bunun da ötesinde, karakter her zaman, her zaman, her zaman sevdiğim JBL sıcaklığı ve oyunculuğudur. Orta aralık, kontrolü kaybetmeden sıcak ve pürüzsüzken, tiz net bir şekilde yüksek çözünürlüklü ve hiç keskinleşmeden kristal netliğindedir. Sting'in "Seven Days" veya Animal as Leaders'ın prog tanrıları tarafından "Kascade" çalıyor olmam önemli değil - Live Beam 3, ne tür müzik çalarsam açayım aynı derecede iyi geliyor ve bu, bu fiyat aralığındaki diğer pek çok kulaklığın sahip olamayacağı bir çok yönlülük.

JBL Live Beam 3

ANC bile burada son derece iyi. Dinlediğim ve daha etkili aktif gürültü engelleme özelliğine sahip tek kulaklık, 50 £ daha pahalı olan ve bunun yerine çoğu açıdan JBL'nin yenisinden daha kötü olan Bose Quiet Comfort Ultra. Son yıllarda test ettiğim diğer tüm kulak içi kulaklıklar (tam olarak 36 çift), Live Beam 3'te ANC tarafından gölgede bırakılıyor, bu da buna ek olarak konuşma sesi söz konusu olduğunda da etkiliyor. Sesim, aradıklarım tarafından zengin bir şekilde doğal olarak algılanırken, konuştuğum kişiler kulaklarıma her zaman iyi geliyor. Şeffaflık modu da çok iyi ve tüm bu önemli özelliklerle ilgili olarak genel olarak sıfır şikayetim var.

JBL Live Beam 3
Bu bir reklamdır:

Harika tasarım, harika ergonomi, harika pil ömrü, harika gürültü engelleme, inanılmaz rekabetçi bir fiyata harika ses. Bugün piyasada Live Beam 3'ün sunduğu tüm ile rekabet edebilecek 180 £ karşılığında kulak içi kulaklık yok. JBL yine zirvede.

10 Gamereactor Turkey
10 / 10
+
Büyük ölçüde yeni 10 mm elemanlar, mükemmel tasarım, mükemmel pil ömrü ve harika ANC sayesinde kabarık ses kalitesi
-
Su geçirmez değil
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinler

JBL Live Beam 3

JBL Live Beam 3

DONANIM. Yazan: Petter Hegevall

JBL, 2024 için üç yeni kulak içi modelle geri döndü ve birincisi, Gamereactor'de şimdiye kadar test ettiğimiz 200 £ altındaki en iyi kulaklıklar...Sonraki içerik yükleniyor