Türkçe
Gamereactor
haberler
Call of Duty: Black Ops 6

Kısa bir süre önce Black Ops 6'nın Game Pass'e dahil edilmesine karar verildi

Sonraki Call of Duty, Saddam Hüseyin'in Kuveyt'e saldırısının ardından ve Soğuk Savaş'ın sona ermesinin ardından Körfez Savaşı'nı deneyimlememizi sağlıyor.

HQ

Microsoft, Xbox Games Showcase'i yayınlamadan kısa bir süre önce, Xbox patronu Sarah Bond, Game Pass aboneliğinize Call of Duty: Black Ops 6 dahil edileceğini belirtmişti, ki bu elbette Microsoft'un tarafında oldukça pahalı bir hareket.

Buna yol açan, dahil edilmeyeceğini, daha pahalı bir Game Pass aboneliğinin parçası olacağını veya bu nedenle fiyatların önemli ölçüde artırılacağını iddia eden birçok söylenti vardı.

Bu iddiaların hiçbiri gerçekleşmedi, ancak bu onların yanlış olduğu anlamına gelmez. Black Ops 6'nın Game Pass için nasıl ele alınacağına dair tartışmalar uzun süre devam etmiş gibi görünüyor.

Oyunun yapım direktörü Yale Miller'a Game File ile yaptığı röportajda, Black Ops 6'nın bir Game Pass oyunu olacağının söylendiği zamanı hatırlayıp hatırlamadığı soruldu ve şu yanıtı verdi: "Açıkçası o kadar da uzun zaman önce değildi."

Kısacası, yılın en büyük oyunlarından birinin Microsoft'un popüler abonelik hizmetine dahil edileceğine karar verilmeden önce Microsoft'ta çok fazla ileri geri olmuş gibi görünüyor. Yine de Miller karardan çok memnun görünüyor ve Treyarch'ın artık her zamankinden daha fazla oyuncu için hazırlandığını söylüyor:

"Bence bizim için heyecan verici olan şey, Matt'in [Matt Scronce, tasarım direktör yardımcısı] söylediği şey: sadece daha fazla insan oyunu deneyebilecek. Bizim için, sanırım bizi yeniden gözden geçirmeye zorladı - zaten en başından beri işe alım hakkında çok düşündük."

Bu, Treyarch'ın oyunlarını daha önce oynamamış oyuncular için hazırlanması gerektiği anlamına geliyor ve herkesin Black Ops'un ne olduğunu bildiğini kabul ettiklerini açıklıyor. Miller, Game Pass'in onlar için ne anlama geldiğini açıklamaya devam ediyor:

"Bazen birçok insanın Call of Duty oynadığını ve daha önce Call of Duty oynadığını kabul ediyoruz. 'Ah, anlayacaklar. Biliyorsun, bunu daha önce oynadılar.' Bu yüzden bizi bunların bir kısmına yeniden bakmaya zorladığını düşünüyorum."

Game Pass aboneliğiniz sayesinde Black Ops 6 oynamayı mı planlıyorsunuz?

Call of Duty: Black Ops 6

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor