Türkçe
Gamereactor
lifestyle

Lamborghini, Revuelto'yu tanıttı

İlk süper spor V12 hibrit HPEV olacak.

HQ

Bir süredir Lamborghini'nin üzerinde çalıştığı yeni bir otomobile sahip olduğunu biliyorduk, ancak şimdi İtalyan süper otomobil devi otomobili resmen duyurdu ve gösterdi. Revuelto olarak bilinen bu arabanın dünyanın ilk süper spor V12 hibrit HPEV'si olduğu söyleniyor, bu da araba bilmeyen herkes için, kaputun altında üç elektrik motoruyla desteklenen bir V12 içten yanmalı motora sahip olduğu anlamına geliyor ve bu da onu hibrit yüksek performanslı bir elektrikli araç yapıyor (dolayısıyla HPEV).

Bir basın açıklamasında, Revuelto'nun 0'dan 100 km/s hıza 2,5 saniyede çıkabileceği ve 350 km/s azami hıza sahip olacağı söylendi. Hatta araba dört tekerlekten çekişli olacak ve tamamen elektrikli sürüş moduna sahip olacak.

Lamborghini Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Stephan Winkelmann, "Yeni Revuelto, Lamborghini tarihinde bir kilometre taşı ve Direzione Cor Tauri elektrifikasyon stratejimizin önemli bir ayağıdır" dedi. Eşsiz ve yenilikçi bir otomobil ama aynı zamanda DNA'mıza sadık: V12, süper spor mirasımızın ve tarihimizin ikonik bir sembolü. Revuelto, yeni bir 12 silindirli motoru hibrit teknolojisiyle birleştirerek, müşterilerimizin istediği duyguyu sunmak ile emisyonları azaltma gerekliliği arasında mükemmel bir denge yaratarak kalıpları kırmak için doğdu."

Aracın performansı ve istatistikleri hakkında gerçekten çok derinlemesine bir çalışma arıyorsanız, aşağıdaki çarpıcı arabaya bir göz atabilir ve basın bültenini buradan izleyebilirsiniz.

Bu bir reklamdır:


Sonraki içerik yükleniyor