Türkçe
Gamereactor
haberler
Perfect Dark

Perfect Dark 'nin geri dönüşünün temelleri açıklandı

Girişim, oyunla ilgili bazı büyük soruları yanıtladı.

HQ

Dün nihayet ilk oynanış fragmanında yaklaşmakta olan Perfect Dark 'ye uzun zamandır beklenen bir bakış attık.

Şimdi The Initiative bize Joanna Dark'ın Xbox Wire aracılığıyla yaklaşmakta olan macerası hakkında daha fazla bilgi verdi ve bununla eğlenmek için öncekilerden herhangi birini oynamanıza gerek olmadığını vaat ediyor , çünkü "Team Perfect Dark ilk iki oyunun unsurlarından ilham aldı, ancak bu yeniden başlatma için etraflarında tamamen yeni bir hikaye ve evren yarattı".

Herhangi bir çok oyunculu olup olmayacağını merak edenler için geliştiriciler, bunun "bir dizi görevle tek oyunculu bir deneyim olacağını - ancak bu görevleri nasıl tamamladığınız konusunda sunulan seçeneklerle" olacağını belirtiyor. Girişim, birinci şahıs aksiyon oyunlarından alışık olmayabileceğimiz bir şekilde çevrede sezgisel olarak hareket etmemize izin veren bir sistem oluşturmak için çok çalıştı.

Buradaki fikir , "hem yakın dövüş hem de silah oyunu, gizlilik mekaniği ve gadget'ların liberal kullanımı" ve "oyunculara bir hedef sunmak, ancak bunu nasıl başarmak istediklerini anlamalarına izin vermek". Sonuç olarak, geliştiriciler Joanna Dark'ın geri dönüşünü güvercin deliğine sokmak istemiyorlar, ancak bunun "birinci şahıs nişancılar, sürükleyici simülasyonlar ve gizli aksiyon unsurlarından oluştuğunu, ancak bunları kusursuz bir bütün halinde harmanladığını" söylüyorlar.

Joanna Dark, aktris Elissa Bibaud'un görünüşüne dayanıyor, ancak İngiliz aktris Alix Regan tarafından seslendiriliyor. Hem film hem de TV rollerinde geniş deneyime sahiptir ve ayrıca sayısız video oyununda seslendirme yapmıştır.

Ziyaret ettiğimiz dünya, The Cascade adı verilen bir olaydan sonra Dünya'nın büyük ölçüde yaşanmaz hale geldiği yakın gelecekte geçiyor. Bununla birlikte, hiper şirket Core Mantis, doğanın yerel restorasyonuna ve yeniden yaşanabilir hale getirilmesine izin veren The GEN Network adlı bir şey başlattı ve bunu Kahire'de başlattı. Daha fazla şirket davayı takip ediyor, ancak başka bir şey oluyor gibi görünüyor ve tamamen fedakar değil (aksi takdirde sıkıcı bir oyun olabilirdi).

Dark, Kahire'deki GEN Ağı'nı araştıran dataDyne için çalışıyor. Bunun, oyun bağlamında, macera için biraz alışılmadık bir şehir seçilmesinin nedeni , "diğer gizli ajan hikayelerine ve genel olarak medyaya bir kontrpuan sunmaktır - eski Mısır ve modern Mısır birçok kişi tarafından görülmüştür, ancak yakın gelecekte ülkeye bir bakış gerçekten yeni bir şey".

Sizce bu, Perfect Dark 'ye yakışır heyecan verici bir kurulum gibi geliyor mu?

Perfect Dark

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor