Türkçe
Gamereactor
ön izlemeler
Resident Evil 4

Resident Evil 4 Remake: Bir korku klasiğini modern çağa taşıyor

Yükseltmeler, insanlar, yükseltmeler!

HQ

Bu önizlemeye kısa bir sorumluluk reddi beyanı ile başlamak muhtemelen en iyisidir. Henüz Resident Evil 4 elimize geçmedi. Bunun yerine, bu ayın sonlarında piyasaya sürülmeden önce oyuna iyi bir bakış atmamızı sağlayan 17 dakikalık bir oynanış videosu verildi. Oldukça güçlü bir izlenime sahip olsak da, henüz bu ayrıcalığa sahip olmadığımız için savaşın nasıl hissettirdiği veya oynamaktan aldığınız gerilim hakkında konuşamayız.

Bunu aradan çıkardıktan sonra, Capcom'un klasik korku serisine yönelik modern rötuş serisinin en sonuncusu olan Resident Evil 4 Remake'e geçelim. Resident Evil 4 tartışmasız serinin yeniden yapım muamelesi görmesi için en çok beklenen oyun ve şimdiye kadar gördüğümüz oynanışta, Capcom kesinlikle yutturmaca kadar yaşıyor gibi görünüyor.

Önizlememizde, Ramón Salazar'ı bulduğumuz kaleye saldırmadan önce gölün yakınında biraz savaş ve keşifle başlayan ve son olarak Jack Krauser'e karşı mücadeleyle sona eren Resident Evil 4 'nin Dördüncü Bölümü'nden çeşitli yerlere bir göz attık. Oyun boyunca, Capcom'un Resident Evil 4 'nin yeniden yapımını günümüz pazarında öne çıkması için ihtiyaç duyduğu AAA korku deneyimi olacak şekilde modernize ettiği tüm yolları görüyoruz.

Bu bir reklamdır:

Muhtemelen Resident Evil 4 Remake'in orijinal 2005 oyunundan daha iyi göründüğünü söylemeye gerek yok, ancak yine de bu yeni oyunun ne kadar iyi göründüğünü belirtmekte fayda var. Karakter modellerinde, ışıklandırmada ve özellikle patlamalar gibi görsel efektlerde, Resident Evil 4 Remake, modern korku muadilleri arasında bile görsel olarak hoş bir oyun olarak öne çıkıyor ve sizi takip eden canavarlar her zamankinden daha gerçekçi göründüğü için ekstra bir dehşet duygusu veriyor.

Güncellenen görsellerin yanı sıra, Resident Evil 4 Remake'de bir sürü ekstra oynanış değişikliği geliyor. Örneğin, savuşturma artık savaşın büyük bir parçası ve arkanıza yaslanıp düşmanlarınızı uzaktan vurabilirken, yakınlaşmak size kolayca cephane kazandırabilir. Savuşturma mekaniği, parazit saldırısından Garrador'un dev pençelerine kadar her şeyi engellemenizi sağlar. Zamanlama burada çok önemlidir, ancak bunu başarabilirseniz, Leon'un havada bir Molotof kokteylini savuşturduğunu gördüğümüz zaman olduğu gibi, savuşturma çok güzel anlar yaratabilir gibi görünüyor.

Resident Evil 4 Remake'de küçük güncellemeler verilen daha tanıdık özellikler de var, düşmanlarınızı kafadan vuruşlarla sersemleterek veya bacaklarını vurarak yere düşürerek sistematik olarak alt edebilmenizin gösterdiği gibi. Bu seçeneklerin her ikisi de, düşmanları dağıtmanın hızlı bir yolu olduğu için bu sefer odak noktası gibi görünen rakiplerinize ücretsiz yakın dövüş saldırıları yapmanıza izin veriyor. Birini şah damarından bıçaklamaktan WWE 2K22 oynuyormuş gibi bir tarikatçıyı suplekslemeye kadar, düşmanlarınızla yakın ve kişisel olmak için birçok seçenek var. Savuşturma ve yakın dövüşte yetkin olmanın faydaları daha sonra Jack Krauser'e karşı işe yaradı. Bir QTE dizisi yerine, artık Krauser ile aktif olarak savaşacaksınız ve bıçaklı saldırılarını savuşturmanız gerekecek.

Ashley'e eşlik etmek de Resident Evil 4 Remake'de çok daha az güçlük çekiyor gibi görünüyor. Tarikatçılar tarafından kaçırılmadığından emin olmanız gerekecek olsa da, oyunda gizliliğe ekstra odaklanmak, her zaman koşmadığınız, ateş etmediğiniz ve Ashley'i takip etmediğiniz anlamına gelir. Orijinaldeki "sıkı" ve "gevşek" komutlar da yardımcı olur, çünkü Ashley'nin bir kavgaya kapılmamasını veya çok uzaklaşmamasını sağlarlar. Ashley de şimdi oldukça tank gibi görünüyor, çünkü onu etkisiz hale getirmek için bir mancınıktan fırlatılan bir mermi gerekiyordu.

Bu bir reklamdır:

Genel olarak, görünüşe göre oynanışın hissi veya performansı hakkında yorum yapamasak da, Resident Evil 4 Remake, belki de Capcom'un korku serisindeki en başarılı yeniden yapımı olacak şekilde şekilleniyor. Oyuncuları ilk etapta ona aşık eden şeyden uzaklaşmadan orijinal deneyimin üzerine inşa etmek için yeterince şey yapılmış gibi görünüyor. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi, belki de bu önizlemeyi biraz tuzla alın, sadece oyuna baktığımızı ve henüz elimize almadığımızı bilerek.

İlgili metinler

0
Resident Evil 4 Score

Resident Evil 4

INCELEME. Yazan: Ben Lyons

Capcom'un en son yeniden çevrimi, Leon S. Kennedy olarak Los Iluminados klanıyla yüzleşmek için bizi İspanya'ya geri götürüyor.Sonraki içerik yükleniyor