Türkçe
Gamereactor
incelemeler
Cities: Skylines II

Şehirler: Skylines II

Belediye başkanı olduk ve uzun zamandır beklenen bu devam filminde hayalimizdeki şehri inşa etmeye çalıştık.

HQ

Oyunlarda beni güneş battıktan sonra gecenin karanlığında şehrimin aydınlandığını görmek kadar mutlu eden çok az şey var. Cities: Skylines II, Sim City 'nin modern ikamesinin devamı niteliğindedir ve bunlar, geliştirici Colossal Order 'nin doldurması için küçük ayakkabılar değildir. Simülasyon dünyasındaki önceki projeleri burada işe yarıyor, çünkü ilk oyundan gelen geri bildirimleri dinlediklerini ve ikincisini buna göre geliştirdiklerini açıkça belirttiler. Selefine çok düşkündüm ve muhtemelen türünün en iyi modern oyunu olduğunu düşünüyorum. İkinci oyun, selefini harika yapan şeyin üzerine inşa etme girişimidir.

Grafiklerin ve sesin iyileştirildiği hemen anlaşılıyor. Şehriniz ve aradaki müzik hakkında canlı raporlar çalan bir radyo istasyonu kadar basit bir şey harika. Seslendirme sanatçıları, uzun süre dinleyebileceğiniz mükemmel sesler sağlar ve sakinler ayrıca canlı bir yayın aracılığıyla neler olup bittiğini size bildirir, bu da selefi gibi, Chirper adlı bir Twitter parodisidir. Ayrıca içeri girebilir ve yolunuza gönderilen herhangi bir nefret veya sevgiyi beğenebilirsiniz.

İnşaat, özellikle inşa edilmesi eskisinden daha sorunsuz olan yollar olmak üzere bazı yükseltmeler gördü ve hemen daha fazla araca sahip oluyorsunuz ve bunlarla öncekiyle aynı şekilde mücadele etmek zorunda kalmıyorsunuz. Tıpkı daha önce olduğu gibi, evler yolların yanına inşa edilebilir. Bir yol döşediğinizde, Sim City 4 'nin nasıl çalıştığından farklı olarak, orada ne tür binaların inşa edilmesi gerektiğini gösteren kutular görürsünüz. Buradaki fark, inşa edebileceğiniz yere daha fazla kilitlenmenizdir. Benim için bu serinin hem bir zayıflığı hem de bir gücü oldu. Yollarda artık bağlayabileceğiniz hazır ve gümrüklü atık ve su boruları da var.

Bu bir reklamdır:

Her şeyin nerede inşa edildiği ve nasıl göründüğü üzerinde tam kontrole sahip olmamak her zaman kötü bir şey değildir. Aynı şekilde inşa edilen mahallelerin nasıl farklı görünümlere sahip olabileceğini görmenin belli bir çekiciliği var. Şehirler inşa ederken, mimarinin tasarımını da değiştirebilirim. Temel oyunda Avrupa ve Amerikan mimarisi var ve her ikisini de özgürce karıştırabilirsiniz. Buna ek olarak, istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz çok sayıda benzersiz veya özel binanız var ve mevcut içerik miktarı bol. En başından itibaren inşa edebileceğiniz çok çeşitli şeyleriniz var. Bu tür başlıkların bir dezavantajı, genellikle başlangıçta çok fazla içeriğin dahil edilmemesidir, ancak geliştiricilerin bunu düzeltmeyi başardığını düşünüyorum. Trenlerden, metrolardan, benzersiz binalardan, parklardan ve daha fazlasından her şey yerleştirilebilir. Özel endüstriler inşa edilebilir ve bunlar şehrinizi farklı hammaddeleri toplama ve/veya işleme konusunda uzmanlaştırır ve oyun sırasında, şehir büyüdükçe bir yükseltme ağacı aracılığıyla yeni binaların kilidini açarsınız.

İkinci oyunda öne çıkan bir şey varsa, o da ilerlemedir, çünkü her zaman bir şeyler için çalışıyormuş gibi hissedersiniz. İstatistik moduna girmek ve şehirlerdeki sorunların nerede olduğu hakkında bilgi bulmak kolaydır ve aynı zamanda şehriniz büyürken, yapacak çok şeyiniz vardır. Bu sefer tempo biraz daha yavaş, ancak yapacak o kadar çok işiniz var ki fark edilmiyor. Haritalar devasa ve gerçekten süper boyutlu şehirler inşa edebilirsiniz. Haritalar, öncekilerin beş katı büyüklüğündedir ve bu, şehir planlamasının daha da önemli olduğu anlamına gelir. Binaları taşımak, yolları yeniden inşa etmek ve diğer şeyler için araçlar mevcut olsa da, şehir merkezlerini yeniden tasarlamak zordur, bu nedenle ileriyi düşünmüyorsanız, otobüsler, taksiler, trenler, uçaklar ve metrolar gibi yerel hizmetlerle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Mevsimler artık doğrudan haritaların içine yerleştirildi. Bu nedenle, birkaç harita seçeneğiniz varmış gibi görünse de, hem hava durumu hem de iklim her seviyede yer almaktadır. Kutup bölgesinde bir harita seçerseniz, yazları kısa ve kışları bekleyebilirsiniz, ancak bazı daha ılıman haritalar genellikle dört mevsim boyunca bekleyebilirsiniz. Her gündüz ve gece döngüsü oyunda bir ayı temsil ediyor ve bunu biraz hızlı bulsam da, hem hava durumunda hem de haritada düzenli bir değişiklik görmenizi sağlıyor. Kış aylarında kar kamyonları yolları sürüyor ve yazları orman yangınları olabiliyor ve tabii ki bunları etkinleştirirseniz doğal afetlere ve daha fazlasına hazırlanabilirsiniz. Daha iyi bir ilerleme sistemi, büyük seviyeler ve yapılacak çok şeyin yanı sıra, her haritada çok zaman harcayacaksınız, ancak inşa etmek için birkaç yer daha olması harika olurdu. Umarım gelecekte bir çöl haritası alırız, çünkü su ithal etmek gibi yeni oyun öğelerine sahip kurak manzaraların zorluğunun işe yarayacağını düşünüyorum.

Gerçekten özlediğim şey bisikletler ve bazı binalarla daha fazla etkileşim, çünkü bazı stadyumlar boş ve kullanılmamış durumda. Küçük şeyler fark yaratabilir ve şehir sakinlerinin inşa ettiklerinizi kullanması, şehirleri hayata geçirmek için önemlidir. Hava, sakinlerin davranışlarını etkilese bile, bazı binalarda biraz daha fazla yaşamın deneyim için çok şey yapacağını düşünüyorum. Küçük kasabalar inşa etmeyi seviyorsanız, birçok binanın orta büyüklükteki kasabalar ve üstü için tasarlanmış olmasıyla ilgili bir sorununuz olabilir. Bununla birlikte, belirli binaların sahip olduğu yeni modüler yükseltme sistemini seviyorum, örneğin bir polis karakoluna tıklarsanız, arabalar için daha fazla garaj yerleştirerek yükseltebilirsiniz. Ayrıca, okullar daha fazla öğrenci için veya bir park ile genişletilebilir ve hastaneler daha fazla ambulans ve alanla donatılabilir. Liste uzayıp gidiyor ve bence bu, bireysel binaların kapasitesini ve kabiliyetini ihtiyaçlarımıza ve mali durumumuza uyacak şekilde uyarlamamıza izin vermenin akıllıca bir yolu. Oyun sizden büyük inşa etmenizi istiyor.

Bu bir reklamdır:

Cities: Skylines II genişletmelerle inşa etmek için iyi bir temel olsa da, kusurları vardır. İlk oyun için tüm genişleme paketlerini satın alanlar muhtemelen bazı şeyleri kaçıracaklar. Diğer bir dezavantaj, Steam içindeki Workshop desteklenmemesi, bunun yerine Paradox kullandığı bir sistemin mevcut olmasıdır, bu da konsol sahiplerinin daha sonra piyasaya sürüldüğünde başlığı değiştirmesi şüphesiz eğlenceli olacaktır. Umarım bu zamana kadar performans sorunları çözülür, çünkü bu oyunla ilgili en büyük suçlu ve sorun performanstır. Colossal Order istenildiği gibi çalışmadığını önceden duyurdu ve bu daha yüksek ayarlarda fark ediliyor. Yapı hantaldı ve modern sistemimde saniyede yüksek karelere ulaşmayı pek başaramadı. Yine de, performansın ötesine geçtiğinizde, oyun sistemlerinin çoğunu ilkinden geliştiren, yetkin, iyi oynanan ve devasa bir şehir kurma oyunudur.

Genel olarak, yeni bir rüya şehrin belediye başkanı olmaktan çok memnunum. Bol miktarda müzik ve şehrin yararları ve dezavantajları hakkında konuşan uygun bir haber programı var. Oyun öğeleri selefine göre geliştirildi ve içerik açısından çok dolu. Grafikler kimseyi şaşırtmayacak olsa da, tür için iyi görünüyorlar ve pencerelerden görebilmek gibi küçük şeyler de hoş dokunuşlar. Selefi çok iyi aktığı ve sıkı bir lansman yaptığı için teknolojinin deneyimi aşağı çekmesi utanç verici.

Stüdyonun indirilebilir genişletmeleri güncelleme ve oluşturma geçmişi sayesinde bazı teknik sorunları gözden geçirebilirim. Ancak, oyunların bu tür sorunları olması her zaman talihsiz bir durumdur. En yüksek ayarlarda çalışmamayı başarabilirseniz, iyi olacaksınız. Ayrıca çok bulanık olduğu için gözlükçüye gitmem gerektiğini düşündüğüm için alan derinliğini kapatmanızı tavsiye ederim. Cities: Skylines II 'nin performans sıkıntıları yaşaması utanç verici çünkü şüphesiz kendi türünde yılın en iyisi ve bunu en az birkaç yüz saat daha oynayacağım. Teknik sorunlar olmasaydı, sağlam bir dokuz olurdu.

08 Gamereactor Turkey
8 / 10
+
Varied. Lots of content. Big cities and maps. Seasons. Lots of freedom. Good game mechanics and a great radio channel.
-
Missing bikes and buildings for small towns. Limited biomes. Problems with optimisation.
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinler

Şehirler: Skylines IIScore

Şehirler: Skylines II

INCELEME. Yazan: Patrik Severin

Belediye başkanı olduk ve uzun zamandır beklenen bu devam filminde hayalimizdeki şehri inşa etmeye çalıştık.Sonraki içerik yükleniyor