Türkçe
Gamereactor
ön izlemeler
Tekken 8

Tekken 8 Kampanya Önizlemesi - Dövüş türünün en iyilerinden birinden iddialı bir sonraki çaba

Tekken 8 harekâtına hızlı bir başlangıç yapma fırsatı bulduk, diğer oyun modlarını denedik ve izlenimlerimizi paylaştık.

HQ

İlkbaharda Tekken 8 deneme şansı bulduğum anda, Katsuhiro Harada ve ekibinin bu sefer biraz farklı bir his hedeflediği açıktı. Hız daha hızlıdır ve sistem, agresif bir oyun tarzını teşvik etmek için sürekli saldırmanızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. O zamanlar sadece çok oyunculu ve çeşitli dövüşçülerle vakit geçirebiliyordum, şimdi tüm dövüşçüler sunuldu ve yakın zamanda aşağı yukarı eksiksiz sürümü test etme fırsatım oldu ve böylece sonunda tek oyuncuya girebildim.

Ne de olsa, çok az dövüş oyununda ismine değecek tek bir oyuncu var. Üç büyük istisna genellikle Mortal Kombat, Smash Bros. ve Tekken'dir. İkincisi her zaman eksiksiz bir kampanya sunar ve hatta oyun dünyasındaki en uzun sürekli hikayeye sahiptir (gelecek yıl seri 30 yaşına giriyor ve hikaye bu otuz yıl boyunca gelişiyor), hatta bir Guinness rekoruyla sonuçlanan bir şey.

Genellikle, Kazuya ve yaşlı adam Heihachi'nin önde gelen çatışmaların arkasında olduğu "hafif" işlevsiz Mishima ailesi hakkındadır. İkincisi, çizgi roman dünyasının kötü adamları gibi asla gerçekten ölmeme yeteneğine sahipti, ancak Tekken 8 için tam zamanında gitmiş gibi görünüyor ve alan artık Kazuya'nın devralması için açık. Ama bu o kadar basit değil, çünkü Jun ve Jin Kazama onu durdurmak için geri döndüler. Ayrıca Heihachi ile bir tür bağlantısı varmış gibi görünen gizemli yeni gelen Reina da var. Hikaye için önemi, en üst sıradaki tüm seçilebilir karakterlerin tam ortasına yerleştirilmesiyle neredeyse bariz bir şekilde gösteriliyor.

Heihachi'nin gerçekten ölüp ölmediği henüz belli değil, ancak oyun en azından 14 Aralık (PlayStation 5) ve 21 Aralık'tan (PC ve Xbox Series S/X) itibaren kendiniz deneyebileceğiniz destansı bir savaşla başlıyor. Burada Jin, babası Kazuya'nın kötü bir iblis olmasını ve Heihachi'nin yaptığı gibi aynı yolu seçmesini engellemeye çalışır. Ancak, oyunun kötü adamı ilk bölümde yenilseydi ve sonuç olarak Jin iyi bir dayak yeseydi ve bazı yeteneklerini kaybetmiş gibi görünseydi, bu pek bir hikaye olmazdı.

Bu bir reklamdır:

Çılgın bir iblis yüzünden dünyanın sonunun gelebileceği gerçeği, Kazuya'nın katılması beklenen yeni bir Tekken turnuvasının duyurusunu durdurmuyor. Kampanya, elbette, nihayetinde bir dövüş oyunu, bu yüzden iki kişinin kavga etmek zorunda kalmasıyla biten pek çok garip satır var, ancak bu türde, ilk dört bölümün ötesinde yorum yapamasam bile, yine de çoğundan çok daha iyi. Beni etkileyen bir şey, sunumun bu sefer ne kadar iyi olduğu, gerçekten iyi yapılmış ara sahneler ve beklenmedik miktarda diyalog ile. Erkenden, Mishima ailesinden birkaç hamle alan Reina ile de tanışıyoruz, çünkü onları internette gördüğünü iddia ediyor...

Demom, bir saatten az oynadıktan sonra işler ısınmaya başladığında sona erdi. Açık olan şu ki, çok keyifliydi ve dövüş türündeki kampanyalar söz konusu olduğunda pazara liderlik etmeye devam eden geliştiricilerden birinin hırs düzeyini gösteriyor. Ayrıca, zorluk artmış gibi görünüyor, bu yüzden Kazuya'yı durdurmak kolay bir iş değil. Buna ek olarak, tüm karakterlerin bir tür neşeli mini kampanyası var, ki ben bunu göremedim, ancak şüphesiz tek başına Tekken 8 oynamak isteyenler için çok fazla içerik var gibi görünüyor.

Buna ek olarak, ilişkili bir merkez dünyasına sahip bir çevrimiçi mod ve sanal bir Tekken oyuncusu olarak (avatarınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz) büyük şampiyonalara ulaşmak için Japon oyun salonlarında ilerleyeceğiniz Arcade Quest adlı bir arcade oyun modu da vardır. Ayrıca, farklı oyun sistemlerini kademeli olarak kavradığınız bir eğitim modu olarak da hizmet eder. Başlangıçta, düşük zorluktadır, ancak elbette artacaktır ve ayrıca bir tür hikayeyi yönlendirmek için bir rekabet içerir. Bu oyun modunda, daha sonra diğer oyun modlarında dövüşçüler için kullanabileceğiniz kozmetik öğelerin kilidini de açarsınız.

Sonunda, Tekken Ball tekrar geri döndü. Bire bir oynanan bir tür neşeli voleybol oyunu. Tekken 3'te çıkış yaptı ve ayrıca Wii U için Tekken Tag Tournament 2'de ve şimdi Tekken 8 'de yer aldı. Temel olarak, her şey doğru yerde durmak ve rakibinizi yenmek için bir topa güzel saldırılar yapmakla ilgilidir. En derin mod olmasa bile (bazı karakterler kendiliğinden bu modun amacı için çok daha iyi hissediyor, ancak bunu kesin olarak doğrulayabilmek için daha fazla saate ihtiyacım var) bütün bir akşam oynamak isteyeceksiniz. Birkaç maç oynamayı başardım ve normalde türü anlamayan insanlara Tekken 8 'yi kolayca tanıtmanıza izin veren kesinlikle güzel bir eklenti olduğu sonucuna varabilirim ve kesinlikle biraz kahkaha getirecek.

Bu bir reklamdır:

Tekken 8 26 Ocak'ta piyasaya sürülecek ve Street Fighter 6, Mortal Kombat 1 ve Tekken 8 aralarında sadece birkaç ay varken piyasaya sürüldüğünde sekiz inanılmaz dövüş ayını sona erdiriyor. Sonunda bu başlığın ne kadar iyi olacağı henüz belli değil, ancak her denediğimde hype'ımın arttığı açık. Yeni, yoğun dövüş sistemi başarılı olursa ve kampanya sonuna kadar sürerse, dört gözle bekleyeceğimiz gerçekten özel bir şeyimiz var.

İlgili metinler

0
Tekken 8 Score

Tekken 8

INCELEME. Yazan: Jonas Mäki

Soul Calibur'dan özür dileriz, ancak Bandai Namco'nun en iyi kum torbaları şimdi bir kez daha birbirlerini hamur haline getirmek için geri döndü...Sonraki içerik yükleniyor