Türkçe
Gamereactor
makaleler
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Anılar Rehberi

Yeni Zelda'nın hikayesi, uçsuz bucaksız açık dünyasına dağılmış parçalar halinde anlatılıyor. İşte bu parçaları nasıl bir araya getirebileceğiniz.

HQ

Zaten ezici oynuyorsanız The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Anlatı yönteminin The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ınkine çok benzediğini fark etmiş olabilirsiniz. Yani Link, bu yeni maceranın hikayesinin bulmacasını tamamlamak için başka bir zamandan anılar topluyor.

Sky Isles'tan ilk indiğinizden beri, hatta fragmanlarda bile, Hyrule Yüzeyinin her yerinde ortaya çıkan o büyük izleri fark edeceksiniz. Hikayenin parçalarıyla ilgilidirler ve bunlardan herhangi birine zaten sahipseniz, ne olduklarını bilirsiniz. Aşağıdakiler, hepsini bulmanıza yardımcı olacak bir kılavuzdur. Hala neden bahsettiğimizi bilmiyorsanız, ilkini bulduğunuzda buraya geri dönün. Ayrıca, bu makale çok hafif hikaye spoiler'ları içerecektir. Uyarıldınız.

Zelda: Krallığın Gözyaşları - Tüm Ejderha Gözyaşları nerede?

Tears of the Kingdom'ın hikayesini oluşturan oyunun Anıları (bunları Seyahat Günlüğü menüsünde "-" tuşuna basarak tekrar oynatabilirsiniz), esas olarak oyuna adını veren, özellikle Impa ve araştırmacılar tarafından Dragon Tears olarak adlandırılan "Krallığın gözyaşları"dır. Efsanevi ekin çemberlerine (örneğin İşaretler filminde tasvir edilmiştir) veya Nazca Çizgileri'ne benzeyen işaretlere gelince, burada uygun bir şekilde Geoglifler olarak adlandırılırlar ve bu sefer eski şeyhin takıntısıdır.

Bu bir reklamdır:

Bu arada, tüm bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek ve oyunun kendisinde bazı görsel ipuçları elde etmek istiyorsanız, Impa ile karşılaşmalar sizi Tanagar Kanyonu'nun sonundaki Unutulmuş Tapınak'a götürecektir (endişelenmeyin, Muhafızlar veya herhangi bir zorlu düşman tarafından istila edilmemiştir). Ancak, hikayenin hemen peşindeyseniz ve mümkün olduğunca çabuk elinize almak istiyorsanız, işte oyundaki tüm anılar/ara sahneler ve bunların kilidini nasıl açacağınız için bir rehber.

Toplamda, 12 Ejderha Gözyaşı ve toplamda 18 anı var.

Burada size maceranın tüm anılarını nasıl elde edeceğinizi anlatacağız, ancak ortaya çıkardıkları hakkında size spoiler vermeyeceğiz.

Hafıza 01: Usta Kılıcın Gücü

İlk anıyı kronolojik sırayla elde etmek için zaten birkaç saattir oynuyor olmak isteyeceksiniz, çünkü bu, diyelim ki onunla ilk tanıştığınızda isteksiz olan Büyük Deku Ağacı'nın eşliğinde oluyor. Bu nedenle, ilk olarak, onunla konuşabilmeniz gerekecek, ancak bu ayrı bir arayışın parçası. Bu sahne Breath of the Wild ve Tears of the Kingdom arasında geçiyor ve mantıksal olarak Usta Kılıcın her iki maceradaki önemli rolüyle ilgili. Kısacası, önce bunu gerçekten yapmak istiyorsan, hazırlıklı olsan iyi olur, çünkü Deku Ağacını karın sorunlarından kurtarma arayışı oldukça zor olabilir.

Hafıza 02: Uyanış

Bu oyunda kronolojik olarak görünen ilk anı, Purah Pad'inizde 02 numaradır, çünkü bu, oyuna başlar başlamaz etkinleştirdiğiniz sahnedir. Aslında, Tears of the Kingdom'da gördüğünüz ilk şey, zaten eski fragmanlarda. O mumyanın kim olduğunu biliyorsun...

Bu bir reklamdır:

Bunun için özel bir adım yok. Sadece oyuna başlayın.

Hafıza 03: Kayıp - Ejderhanın Gözyaşı 1

Rauru şeklindeki jeoglif en belirgin olanıdır çünkü kuzey Hyrule Ovası'nın çimenlerinde, Kale ile Nohmy Bataklığı arasındadır. Haritadaki ilk uçuşunuz sırasında kaçırmanız imkansız. Gözyaşı damlası zonai'nin kafasında da kolayca görülür. Görevin kendisi, Impa ile bir sıcak hava balonundan kuşbakışı bu ilk jeoglifi araştırmanız için size rehberlik ediyor, ancak henüz yamaç paraşütüne sahip olmayabileceğinizi unutmayın! Güvenli bir iniş sağlayabilmek için yükseğe çıkmadan önce aldığınızdan emin olun. Bunu, Hyrule Kalesi'ndeki Kriz görevinin ilk birkaç adımını tamamlayarak yapabilirsiniz.

Hafıza 04: Bilinmeyen bir dünya - Dragon's Tear 2

Görev sizi Orni köyünde başlamaya davet ederken, bu muhtemelen bir tapınak şeklinde karşılaşacağınız ikinci jeogliftir. Tabanta Tepesi'nde, Tanagar Kanyonu ile Orlim Lagünü arasında yer almaktadır. Çizimde tapınağın giriş kemerinin üzerinde gözyaşı damlası görülmektedir.

Hafıza 05: Mineru'nun tavsiyesi - Dragon's Tear 3


Nintendo Switch veya Purah Pad şeklindeki jeoglif de oldukça merkezi bir konumdadır, ancak görevlerinizin sırasına bağlı olarak onu çok daha sonra bulabilirsiniz. Haritada Beele Meadow ve Beele Vadisi arasında veya daha geniş anlamda Hyrule Kalesi ile Zora Bölgesi'nin ortasında. Gözyaşı damlası ekranın ortasındadır ve açıkça görülebilir.

Hafıza 06: Gerudo Saldırısı - Ejderhanın Gözyaşı 4

Hala haritanın merkezinde, ancak bu sefer ovanın güneybatısında, Samare Platosu'nun yanında, Moldora şeklindeki jeoglif ve gözyaşı damlası hala kavisli kuyrukta. Riverside Stable'dan kolayca bulacaksınız: Batol Lagünü'nde, çizimin üst kısmında küçük dairesel bir ormanda.

Hafıza 07: Sahte Sadakat - Ejderhanın Gözyaşı 5

Doğal olarak, Ganondorf'a adanmış jeoglif, Gerudo'nun girişinde, çöle bakan uçurumun iç duvarında, Zaffir Platosu'nun altındadır. Çok dikey olmasına rağmen, gözyaşı damlasını çizimin kalbinde, karın üzerinde bulacaksınız.

Hafıza 08: Zelda ve Sonia - Ejderha Gözyaşı 6

Bir öncekinin biraz daha kuzeyinde, Sonia'ya adanmış bu jeoglif, Hyrule Tepeleri'ndeki Ilumen Platosu'nda, Watch Fort'tan düz bir çizgide batıdadır. Gözyaşı damlası, hükümdarın saç çiziminin sağ kenarında görülüyor.

Hafıza 09: Sonia'nın Trajedisi - Ejderhanın Gözyaşı 7

Bu jeoglif ne kadar iyi düşünülmüş? Bir gerudo hançeri şeklindedir ve tüm Hyrule'da aynı şekle sahip tek coğrafi oluşumun üzerine basılmış çok güzel görünüyor: Bressia Yarımadası, haritanın güneydoğu köşesinde, Onaona Köyü'nün doğusunda. Gözyaşı damlası, silah korumasının bir ucunda, kabzanın üzerinde görülür.

Hafıza 10: Şeytan Kralın Doğuşu - Ejderhanın Gözyaşı 8

Vay canına (üzgünüm). Bu güçlü hafızayı bulmak da kolaydır, özellikle de Zelda'nın Altın Atını aramaya gittiyseniz. Karlı Kuzey Tabanta Bozkırı'nın tepesinde, devasa ve bir... Bir iblis gibi. Yırtık çizimin sol kenarındadır.

Hafıza 11: Şeytan Kralın Ordusu -

Bu hafızanın jeoglifi yoktur ve hikayenin kendisinde ilerleyerek aktive edilir, tabii ki Ganondorf'un önceki hafızadaki gizli taşı aldıktan sonra neler yapabileceğine dair fantastik sahneyi görecek kadar ilerlediğinizde. Hyrule Kalesi'ne gidip dört Bela'ya bağlı dört tapınağı tamamladıktan sonra ana görevi takip ederek göreceksiniz.

Hafıza 12: Bilgenin Yemini - Ejderhanın Gözyaşı 9

Mantıksal olarak bir magatama veya gizli taş şeklinde olan bu jeoglif, haritanın doğu ucunda, Talu Platosu'nda, zaten Lanayru Denizi'ne bakan bir yerde bulunuyor. Magatamaya '9' olarak bakarsanız, gözyaşı damlası sağ alt eğrisindedir.

Hafıza 13: Hükümdarın Görevi - Ejderhanın Gözyaşı 10

Bu jeoglif de çok net ve belki de çok erken bulacaksınız, çünkü Hylia Gölü'nün bir duvarında parlıyor. Çizime bakarsanız, sol üstteki çiçeğindeki gözyaşı damlasını kolayca göreceksiniz, ancak köprüyü koruyan alevli Gleeok'a dikkat edin!

Bellek 14

[Yapım aşamasında, ancak bunu arıyorsanız yakında tekrar kontrol edin!]

Hafıza 15: Başka Bir Çağın Kılıcı - Ejderhanın Gözyaşı 11

Usta Kılıç şeklindeki bu jeoglif, Oumbra Harabeleri ile Eldin Sıradağları arasında yatay olarak uzanırken görülebilir ve yırtık en kolaylarından biridir çünkü Kötü Yok Edici Kılıcın bir ucunda, neredeyse bıçağın ucundadır. İpucu: Etrafta uçmuyorsanız ve kendinizi Yeraltı'nı keşfederken bulursanız, bir sütun üzerinde Ascend'i kullanarak doğrudan aşağıdan jeoglife tırmanabilirsiniz.

Bellek 16

[Yapım aşamasında, ancak bunu arıyorsanız yakında tekrar kontrol edin!]

Hafıza 17: Ejderhanın Gözyaşları - Ejderhanın Gözyaşı 12

Burada spoiler vermeyeceğimiz mega hikaye olayı, bu bonus gözyaşı ile tüm ihtişamıyla ortaya çıkıyor. Kilidini açmak için önceki on biri bulmuş olmanız gerekir. Bu daha sonra çok tanınabilir bir yere düşecek: Akkala'daki spiral kuyruk şekline sahip olan Spiral Yarımada. Belki birkaç metre ötedeki en üzücü gözyaşını bulmak için doğrudan İkizler Tapınağı'na ışınlanabilirsiniz.

Hafıza 18: Zelda'nın Dileği

Hikayede doğal olarak ilerleyen, jeoglif olmadan elde ettiğiniz bir tane daha. Zaman çizelgesindeki bu son anı, iblis kral geçmişle sınırlı kaldığında şu anki zamanınıza en yakın olanıdır ve oyunun başında Zaman Tapınağı'nda olanlarla bağlantılı olduğunu göreceksiniz. Bunu özel görevine geri döndüğünüzde geri döneceksiniz.

İlgili metinlerSonraki içerik yükleniyor