Türkçe
Gamereactor
incelemeler
The Outlast Trials

The Outlast Trials

Red Barrels korku oyunu Erken Erişim'den çıkıyor ve oyunun bu 'lansman' versiyonundan etkilendik.

HQ

Dead By Daylight ve Phasmophobia gibi kooperatif tabanlı korkuların son yıllarda popülaritesi patlarken, geliştirici Red Barrels, Outlast serisindeki en son girişi oluştururken farklı bir yol izlemeye karar verdi. The Outlast Trials, serinin temel unsurlarının çoğunu alıyor ve bunları bu büyüyen trende uyarlayarak, seride bugüne kadar gördüğümüz en büyük ayrılışı yapıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Steam Erken Erişim'de piyasaya sürülen oyun, bu hafta PlayStation ve Xbox konsollarında yayınlanıyor.

HQ

The Outlast Trials, Murkoff Organisation tarafından bir dizi korkunç denemeye katılmaya zorlanan isimsiz bir denek olarak oynadığınızı görüyor. Soğuk Savaş döneminde gerçekleşen bu etik olmayan deneyler, beyin yıkama ve zihin kontrolü prosedürlerini test etmek için tasarlanmıştır ve bunları tamamlamak özgürlüğünüze yol açacaktır. Eğer cinayete karışmış karanlık bir örgüt güvenilmeye değerse!

Önceki Outlast oyunlarından farklı olarak, tek başınıza veya en fazla dört oyuncudan oluşan bir grupla karşılaşabileceğiniz çeşitli denemeler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu denemeler, gölgelerin arasından gizlice geçerken ve kabus gibi yaratıkların yakalanmasından kaçarken bir dizi temel hedefi tamamlamanızı gerektirir. Her denemenin yapısı biraz tekrarlayıcıdır, ancak çeşitli ortamları her şeyi taze tutmaya yardımcı olur. İlk iki saat içinde kendimi kan sıçramış bir adliyede, terk edilmiş bir karakolda ve bir karnavalda hayatta kalmaya çalışırken buldum.

Bu bir reklamdır:

Bir denemeye başlamadan önce, oyuncular dört teçhizattan (oyuncu sınıfları) birini seçebilirler: X-Ray Rig, Blind Rig, Stun Rig ve Heal Rig. Bu teçhizatların her biri, denemeleri tamamladıktan sonra yükseltilebilen kendi beceri ağaçlarıyla birlikte gelir ve hepsi takım tabanlı oyun için kendi benzersiz rollerini sunar. Örneğin, X-Ray'e sahip oyuncular geçici olarak duvarların arkasından düşmanları görebilir, Heal teçhizatına sahip oyuncular kendilerini ve takım arkadaşlarını iyileştirebilir ve Stun ve Blind teçhizatları tuzakları etkisiz hale getirmek ve düşmanları sersemletmek için kullanılabilir.

The Outlast TrialsThe Outlast Trials

Tek başına veya bir takımla oynamayı seçmek söz konusu olduğunda, her iki tarafın da artılarını ve eksilerini dürüstçe görebiliyorum. Tek başınıza oynamak en merak uyandıran seçenektir, çünkü diğer takım arkadaşlarınızın tehlike yoluna girmesine ve düşmanların dikkatini sizin için dağıtmasına güvenemezsiniz. Yine de en büyük dezavantajı, oyunun kooperatif için inşa edilmiş gibi hissetmesi ve hedeflerin çoğunun, birden fazla kişinin aralarında bölünmesi ve tamamlanması için kasıtlı olarak tekrarlandığını hissetmesidir. Neyse ki, oyuna sahip arkadaşlarınız yoksa, çöpçatanlık basit ve zahmetsizdir, bu da rastgele bir denemeye katılmayı veya size yardımcı olacak oyuncuları aramayı kolaylaştırır.

Orijinal başlıkların mükemmel bir şekilde çivilediği korku ve çaresizlik duygusu Trials 'da çok canlı ve sürekli koltuğumun kenarındaydım. Kendinizi savunmanın hiçbir yolu olmadan, birçok korkunç canavarın yanından gizlice geçmekten ve yolunuzdaki kırık cam ve gürültü tuzaklarından kaçınmaktan başka seçeneğiniz yok. Düşmanlar da saklanma yerlerinden fırlayacak, sarf malzemelerini aldığınızda beklenmedik bir şekilde tuzaklar tetiklenecek ve yeni psikoz mekaniği görüşünüzü bozacak ve bir tedavi bulana kadar çılgınca halüsinasyon görmenize neden olacak.

Bu bir reklamdır:

Serinin gerçek bir vazgeçilmezi olan kamera mekaniği, farklı bir formda da olsa burada geri dönüş yapıyor. Kafatasınıza delinmiş gece görüş gözlüklerini kullanarak, üçgen düğmesine (PlayStation'da) basarak önünüzdeki yolu aydınlatabilirsiniz, ancak bu dikkatli kullanılmalıdır. Kamerayı kullanmak pilinizi tüketir ve güç olmadan tamamen savunmasız kalırsınız. Oyun, şüpheli bir şekilde düşman gibi görünen mankenler ve karton kesikler etrafa dağıldığı için bu anlarda da paranoyanızı artırıyor.

The Outlast TrialsThe Outlast TrialsThe Outlast Trials

The Outlast Trials çok oyunculu bir deneyim olduğundan, oyunculara geri dönmeye devam etmeleri için zorlayıcı bir neden sunup sunmayacağı konusunda endişeliydim. Neyse ki, denemeleri son derece tekrar oynanabilir buldum ve gelecekte onları tekrar tekrar ziyaret ettiğimi görebiliyorum. Her denemenin sonunda, performansınız için derecelendirilirsiniz ve karakterinizi ve tesis içindeki kendi odanızı kişiselleştirmek için harcayabileceğiniz para kazanırsınız. Ayrıca her seferinde farklı teçhizatlar kullanmayı ve bir grupla solo ve oynamayı deneyebilirsiniz.

Karşılaştığım bir hayal kırıklığı noktası, oyunun size hedeflerinizi takip etmeniz için bir harita veya net bir yol sunmaması. Oyun, yalnızca çevresine girdiğinizde bir sonraki hedefinizin nerede olduğunu söyler, bu da genellikle canavarları sırtınızdan atmaya çalışırken daireler çizerek koşturacağınızı düşünürsek sinir bozucudur. Bu, yakıt bidonları gibi koşamayacağınız eşyaları taşımanız gerektiğinde daha da kötüleşir.

The Outlast TrialsThe Outlast Trials

Neredeyse yedi yıllık bir aradan sonra, The Outlast Trials seri için cesur bir geri dönüş yapıyor, onu şaşırtıcı yeni bir yöne götürüyor, ancak önceki iki oyunu korku hayranları için bu kadar çekici kılan şeyden ödün vermiyor. Kanlı, gergin ve düpedüz ürkütücü ve birkaç küçük eksikliğe rağmen yeni çok oyunculu odağını bol miktarda tekrar değeri vermek için buldum. Mümkünse, bunu kooperatifte tam bir ekiple kontrol etmenizi tavsiye ederim, ancak dehşetine tek başınıza göğüs germeyi seçerseniz yine de kanlı bir zaman.

08 Gamereactor Turkey
8 / 10
+
Ürkütücü ve son derece yoğun. Denemeler yüksek oranda tekrar oynanabilir. Dört farklı oyuncu sınıfı iyi bir sinerji oluşturuyor ve farklı hissettiriyor.
-
Harita olmadan navigasyon zor olabilir. Oyun, tek oyunculu bir deneyim olarak sıkıcı gelebilir.
overall score
ağ puanımız. Seninki kaç? Ağ puanı, ülke puanlarının ortalamasıdır.

İlgili metinler

0
The Outlast Trials Score

The Outlast Trials

INCELEME. Yazan: Kieran Harris

Red Barrels korku oyunu Erken Erişim'den çıkıyor ve oyunun bu 'lansman' versiyonundan etkilendik.

0
The Outlast Trials (Erken Erişim)Score

The Outlast Trials (Erken Erişim)

INCELEME. Yazan: Patrik Severin

Lobotomize edildik, üzerinde deneyler yapıldı ve aşağılık katiller ve diğer laboratuvar deneylerinden oluşan bir popülasyonun ortasında serbest bırakıldık.Sonraki içerik yükleniyor